Gazeta Jarosławska – Nr: 50/2016 (1002)

Joanna Jamrozik i Mikołaj Wańkowicz, uczniowie klasy akordeonu prowadzonej przez Krzysztofa Burego w Publicznej Szkole Muzycznej I st. w Pruchniku, pokazali prawdziwą klasę podczas XII edycji międzynarodowego konkursu ART DUO International Music Festival in memory of S. Prokofiev. Pod koniec listopada Joanna Jamrozik i Mikołaj Wańkowicz, uczniowie 3 klasy cyklu 4-letniego, pod opieką nauczyciela Krzysztofa Burego, wzięli udział w ART DUO International Music Festival in memory of S. Prokofiev w Pradze w Czechach. Swój talent zaprezentowało tam 124 instrumentalistów z 15 krajów świata, nawet takich odległych jak Korea Płd., Japonia czy Azerbejdżan. Międzynarodowa komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. Andrzeja Smolika, bardzo wysoko oceniła prezentacje młodych akordeonistów – Mikołaj zajął 2, zaś Joasia 3 miejsce w kategorii III do lat 13 w sekcji akordeonu. Ponadto duet uplasował się na 2 miejscu w kategorii zespołów kameralnych w sekcji akordeonu. Wyróżniony został również ich opiekun, który otrzymał dyplom za wybitne przygotowanie uczniów.

Joasia i Mikołaj są młodymi instrumentalistami wyróżniającymi się na tle innych uczniów. Świadczą o tym ich osiągnięcia. Mikołaj jest laureatem i wyróżnionym w 49 konkursach, z kolei jego koleżanka w 32. Mowa tu o tych rangi międzynarodowej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej. Mimo młodego wieku koncertowali już m.in. w Pradze, Berlinie, Wiedniu, Ostrawie, Popradzie oraz wielu polskich miastach. Za szczególne osiągnięcia artystyczne dwa lata z rzędu otrzymali Stypendium Burmistrza Pruchnika. W ostatnich dniach Joasia otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

– Sukcesy, którymi mogą poszczycić się Mikołaj i Asia są efektem nie tylko talentu, ale przede wszystkim ciężkiej, wielogodzinnej pracy z instrumentem. To również efekt budowanego przez lata wzajemnego zaufania i szacunku, który sprawia, że praca z nimi to czysta przyjemność – podkreśla K. Bury. Mówiąc o planach na przyszłość wspomina on o rozwijaniu umiejętności i pasji poprzez udziały w koncertach i konkursach w kraju i za granicą.

Więcej na stronie: http://www.jaroslawska.pl/artykul/13610,Miedzynarodowy-sukces-mlodych-akordeonistow

gazeta-jaroslawska-na-www

Skip to content