Gmina Pruchnik otrzymała dotację w kwocie 40 tys. zł na zakup fortepianu do sali koncertowej Publicznej Szkoły Muzycznej I st. w Pruchniku.

W dniu 26.05.2020 r. Gmina Pruchnik podpisała umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. “Zakup wyposażenia do Sali Koncertowej Publicznej Szkoły Muzycznej I st. w Pruchniku” w ramach programu Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego 2020.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje zakup:

  • Fortepian Yamaha GC-1 PE – 1SZT
  • Ława do fortepianu – Stagg PBH 780 BKM VBK – 1SZT.

Dostawcą, wybranym w rozeznaniu cenowym, jest Przedsiębiorstwo Handlowe „Magnus” Piotr Filipowicz, ul. Marsz. J. Piłsudskiego 53, 22-400 Zamość. Koszt zakupu wynosi 52 tyś. zł, w tym 40 tyś. z dotacji a 12 tyś. zabezpiecza Gmina ze środków własnych. Nowy fortepian w sali koncertowej spełnia najważniejsze parametry jakie powinien spełniać instrument koncertowy. Dzięki temu zakupowi szkoła posiada już dwa fortepiany: jeden na kameralnej sali koncertowej i nowy w dużej sali koncertowej.

Treść tablicy informacyjnej:

“Zakup wyposażenia do Sali Koncertowej Publicznej Szkoły Muzycznej I st. w Pruchniku” – dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem panstwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

 

Skip to content