Wielkim sukcesem akordeonistów z Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku zakończył się I. INTERNATIONAL ONLINE COMPETITION & FESTIVAL “COPENHAGEN STARS”.   Międzynarodowy konkurs i festiwal zgromadził ponad 600 uczestników z 19 krajów świata takich jak: Polska, Armenia, Niemcy, Rosja, Portugalia, Hiszpania, Chiny, USA, Włochy, Chorwacja, Indonezja i innych. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły z klasy akordeonu Pana Krzysztofa Burego  – Fabian Kądziołka i Judyta Prochownik.

Międzynarodowa komisja konkursowa złożone z przedstawicieli Danii, Włoch i Litwy bardzo wysoko oceniła prezentacje naszych uczniów przyznając:

1 miejsce – Fabian Kądziołka,  kat. do 10 lat

2 miejsce – Judyta Prochownik, kat. do 11 lat

Ponadto młodzi akordeoniści otrzymali złote i srebrne medale. Komisja uhonorowała również nauczyciela w/w uczniów – Pana Krzysztofa Burego specjalnym dyplomem za przygotowanie uczniów i „osobisty wkład w umacnianie międzynarodowych stosunków kulturalnych i wspieranie wielonarodowych tradycji oraz za profesjonalizm zawodowy”.

Serdecznie gratulujemy!

Skip to content