Z dużą przyjemnością przedstawiamy Państwu Jurorów Konkursu Pruchnickie Konfrontacje Skrzypcowe – Online 2022

Ewa Iwan – przewodnicząca Jury

kompozytor, juror, konsultant CEA

Zawodowo związana była z ZPSM w Katowicach, Operą Śląską, gdzie pełniła funkcję koncertmistrza oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Oprócz skrzypiec biegle gra na fortepianie, organach, gitarze i akordeonie. Pracuje twórczo muzycznie, literacko i plastycznie. Jest autorką wielu publikacji wydanych przez PWM.

Oprócz praktycznej i teoretycznej wiedzy muzycznej pragnie przekazać wartości, które w codziennym życiu powinny towarzyszyć każdemu człowiekowi.

Danuta Wołoszyn

Szkoły Muzyczne I stopnia w województwie podkarpackim

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Doskonaliła swój warsztat pedagogiczny na kursach metodycznych u pedagogów takich jak m.in.: Paweł Puczek, Mirosław Ławrynowicz, Izabela Ceglińska, Antoni Cofalik, Kaja Danczowska, Andrzej Gębski, Sławomir Tomasik, Roman Lasocki, Marcin Baranowski, Ewa Kowar-Mikołajczyk, Georg Michel, Walentyna Jakubowska.

Jako pedagog otrzymała Dyplom Dyrektora CEA, Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pełną oddania pracę pedagogiczną, Nagrodę Indywidualną Dyrektora CEA za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce oraz liczne dyplomy za przygotowanie uczniów do konkursów.

Jej uczniowie zdobywali nagrody podczas wielu konkursów muzycznych w Polsce i za granicą, w tym rekomendowanych przez Ministra Kultury oraz CEA, m.in.: Międzynarodowy Konkurs im. Janiny Garści w Stalowej Woli, Ogólnopolskie Przesłuchania CEA w Warszawie, Ogólnopolski Konkurs ,, Mistrz literatury dziecięcej Oskar Rieding” w Warszawie, Ogólnopolski Konkurs Miniatur Skrzypcowych w Warszawie, Ogólnopolski Konkurs ,, Mały czy duży wirtuoz” w Warszawie, Ogólnopolskie Dziecięce Spotkania Skrzypcowe w Płocku, Międzynarodowy Cieszyński Konkurs Skrzypcowy, Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów w Jaśle, Mały Violinista w Olkuszu, Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dziecięcej w Leżajsku, International Competition of Bohdan Warchal „TALENTS FOR EUROPE” w Dolnym Kubinie (Słowacja).

Bartłomiej Pęcherski

Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie

Absolwent Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie skrzypiec prof. dr hab. Piotra Tarcholika. Laureat licznych konkursów skrzypcowych i kameralnych, wielokrotnie doceniany wprogramach stypendialnych. Doskonalił swoje umiejętności na wielu międzynarodowych warsztatach skrzypcowych i metodycznych u skrzypków takich jak: Krzysztof Jakowicz, Łukasz Błaszczyk, Janusz Wawrowski, Piotr Pławner, Marcin Baranowski, Grigorij Zhislin, Mikhail Kopelman, Augustin Léon Ara.

Jego podopieczni zdobywają czołowe nagrody na prestiżowych konkursach skrzypcowych i kameralnych, w tym rekomendowanych przez Ministra Kultury oraz CEA, m. in.: Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding” w Warszawie, Ogólnopolski Konkurs Kameralny im. Wiłkomirskich w Łodzi, Międzynarodowy Konkurs im. Janiny Garści w Stalowej Woli, International Juliusz Zarębski Music Competition w Łomiankach, Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy Janko Muzykant w Sochaczewie, Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Na polską nutę”, International Competition of Bohdan Warchal „TALENTS FOR EUROPE” w Dolnym Kubinie (Słowacja).

Adrianna Sawa

Zespół Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie

Koordynator Ogólnopolskiego Punktu Konsultacyjnego Centrum Edukacji Artystycznej w specjalności instrumenty smyczkowe, ekspert do spraw awansu zawodowego nauczycieli. Od 2016 roku regularnie prowadzi warsztaty i lekcje pokazowe dla nauczycieli i uczniów klas skrzypiec w województwie podkarpackim. Wielokrotnie doceniana za wyróżniające przygotowanie uczniów do przesłuchań konkursowych na terenie kraju oraz za granicą.

Jej podopieczni zdobywają czołowe nagrody na prestiżowych konkursach skrzypcowych i kameralnych, w tym organizowanych przez Ministra Kultury i CEA, m.in.: Międzynarodowy Konkurs Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna szybka” w Krakowie, Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding” w Warszawie, Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy Janko Muzykant w Sochaczewie, Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Janiny Garści w Stalowej Woli, International Competition of Bohdan Warchal „TALENTS FOR EUROPE” w Dolnym Kubinie (Słowacja), Danubia Talents International Online Music Competition „Wiener Klassiker” (Austria), World Open Competition (Serbia), IMKA International Internet Music Competition (Bośnia i Hercegowina), the North International Music Competition (Szwecja).

Skip to content