W minioną niedzielę 25.09.2022 r. w scenerii pruchnickiego parku odbył się koncert z okazji 47 rocznicy powstania Strażackiej Orkiestry Dętej z Pruchnika. Patronat nad tym wydarzeniem objął Wacław Szkoła Burmistrz Pruchnika. Swoją obecnością zaszczycili m.in. Stanisław Kłopot – Starosta Jarosławski, Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika, Wiesław Jamrozik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku wraz z radnymi, Robert Grządziel – Sekretarz Gminy Pruchnik, Zygmunt Jasiłek – Komendant Gminny Związku OSP RP w Pruchniku oraz przedstawiciele Jednostek OSP z terenu gminy, pracownicy Urzędu Miejskiego oraz gminnych Jednostek organizacyjnych i mieszkańcy gminy.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Pruchniku. W programie znalazły się występy zarówno lokalnych artystów – uczniów Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku – wystąpił Zespół akordeonowy przygotowany przez Krzysztofa Burego oraz Chór pod batutą Grzegorza Winiarskiego, jak i goście – grupa z Jarosławskiej Sceny Piosenki Aktorskiej działająca przy Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki, prowadzona przez Panią Justynę Wota, konferansjerkę wczorajszego koncertu. Było tradycyjne sto lat oraz tort dla wszystkich. Koncert Strażackiej Orkiestry, a także występy pozostałych artystów cieszyły się bardzo dobrym odbiorem wśród publiczności. Nie zabrakło życzeń oraz dobrej zabawy. Orkiestra przyjęła także do swojego grona Wojciecha Stec – pracownika Urzędu Miejskiego w Pruchniku, inicjatora i głównego organizatora koncertu nadając mu tytuł członka honorowego.

W tym roku pożegnaliśmy założyciela i wieloletniego kapelmistrza tej Orkiestry ś.p. Zbigniewa Bratkowskiego, który przed wieloma laty rozpoczął edukację muzyczną na terenie gminy. Jak to określił obecny kapelmistrz orkiestry Hubert Hadro, pierwsza szkoła muzyczna w Pruchniku mieściła się w domu Pana Bratkowskiego. Dzięki jego zaangażowaniu i wieloletniej pracy Orkiestra przetrwała do dzisiaj, swoją muzyką promuje Gminę Pruchnik i za trzy lata będzie obchodzić jubileusz 50-lecia.

Koncert został zorganizowany w celu zaprezentowania orkiestry, uczczenia rocznicy jej powstania a także zachęcenia mieszkańców gminy, w szczególności dzieci i młodzieży do wstąpienia w jej szeregi.

Źródło: http://pruchnik.hg.pl

Skip to content