W godzinach przedpołudniowych 17 czerwca 2016 roku w Sali Koncertowej Gminnego Ośrodka Kultury w Żołyni odbyły się dwa koncerty promocyjne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Żołynia. Koncerty miały na celu zaprezentowanie instrumentów muzycznych i zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki gry w nowo powstającej szkole muzycznej w Żołyni.

Na koncertach zaprezentowali się najlepsi uczniowie – laureaci konkursów i festiwali – ze szkół: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Leżajsku, Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Pruchniku i Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sokołowie Małopolskim. Ponadto w koncercie wystąpiła Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni, którą dyrygował p. Wojciech Kuś.

Program koncertów obejmował repertuar:

  • Orkiestra Dęta z Żołyni – Marsz z filmu „Gwiezdne wojny”, Y.M.C.A., Temat z filmu „Jak rozpętałem II wojnę światową”, prezentacje poszczególnych instrumentów – krótkie motywy muzyczne.
  • Zespół gitarowy PSM I st. w Leżajsku (Emilia Goc, Dominika Deryło, Paulina Murdzia, Kacper Mach, Damian Kania, Krystian Sitarz i nauczyciel – Grzegorz Wziątka) przygotowany przez p. Grzegorza Wziątkę – Lov me tender, Temat z filmu „Piraci z Karaibów”
  • Kwartet skrzypcowy PSM I st. i NSM I st. w Leżajsku (Aleksandra Kostek, Aleksandr Wośko, Ewa Tudryn, Natalia Łyko) przygotowany przez p. Danutę Wołoszyn – Kanon – Pahelbel, Aria na strunie G – J. S. Bach
  • Michał Urbanik, uczeń NSM I st. w Sokołowie Małopolskim przygotowany przez Annę Wójcikiewicz – Wiśniowy sad
  • Duet akordeonowy: Mikołaj Wańkowicz i nauczyciel p. Krzysztof Bury z PSM I st. w Pruchniku – Walc – Rozstanie, Smuglianka, Mały wirtuoz, Wesoły nastrój

Koncerty poprowadzili: Wojciech Kuś (cz. I) i Anna Wójcikiewicz (cz. II)

Zdjęcia z koncertów:

Skip to content