W dniach od 11 do 13 stycznia 2017 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Leżajsku odbywał się III Leżajski Konkurs Kultury Muzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół muzycznych Województwa Podkarpackiego i Województwa Małopolskiego. Łącznie przez scenę przewinęło się 128 wykonawców. Publiczną Szkołę Muzyczną I stopnia w Pruchniku reprezentowali uczniowie z sekcji akordeonu i gitary. Pierwszy dzień zmagań konkursowych (11.01.2017) należał do akordeonistów. Młodych artystów oceniało Jury w składzie: Stanisław Jaworski, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku – przewodniczący komisji konkursowej, Paweł Nowak – nauczyciel Publicznej Szkoły Muzycznej I st. w Pruchniku i Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie, Dariusz Kot – nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Ropczycach, Kamil Łukasiewicz – nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Błażowej i Krzysztof Bury – nauczyciel Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku i Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni.

Z dużą satysfakcją informujemy, że uczniowie sekcji akordeonu Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku znaleźli się wśród najwyżej ocenionych i zdobyli nagrody i wyróżnienia. Prezentujemy naszych najlepszych akordeonistów:

Uczestnik Kat. Nauczyciel Nagroda
Gracjan Piróg I Paweł Nowak WYRÓŻNIENIE
Nikola Jedlińska II Paweł Nowak WYRÓŻNIENIE
Łukasz Wywrot II Krzysztof Bury WYRÓŻNIENIE
Mikołaj Wańkowicz II Krzysztof Bury NAGRODA II STOPNIA
Paweł Furman III Paweł Nowak NAGRODA III STOPNIA
Joanna Jamrozik III Krzysztof Bury NAGRODA I STOPNIA
Duet: Mikołaj Wańkowicz, Filip Siwiecki (SM I st. w Dydni) IV Krzysztof Bury NAGRODA I STOPNIA
Duet: Mikołaj Wańkowicz, Joanna Jamrozik V Krzysztof Bury NAGRODA I STOPNIA

Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom a także nauczycielom, którzy są współautorami ich sukcesu – składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych osiągnięć artystycznych !!!

Skip to content