Z dużą przyjemnością informujemy, że Rada Pedagogiczna Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku
uhonorowała Pana Krzysztofa Burego dyplomem NAUCZYCIEL ROKU 2017.

Krzysztof Bury (1)Krzysztof Bury – urodził się 26 marca 1985 roku w Dynowie. W  wieku 7 lat rozpoczął  naukę gry na akordeonie w klasie mgr Michała Lipczuka w Ogólnokształcącej Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Artura Malawskiego w Przemyślu, gdzie w roku 2000 uzyskał dyplom jej ukończenia  będąc w klasie mgr Dariusza Baszaka. W ciągu ośmiu lat nauki w Szkole Muzycznej I stopnia kształcił się również w klasie mgr Stanisława Kucaba, co miało bardzo duży wpływ na jego rozwój w zakresie gry na akordeonie. W latach 2000 – 2004 uczęszczał do Państwowego Liceum Muzycznego im. Artura Malawskiego w Przemyślu kontynuując naukę w klasie mgr Dariusza Baszaka.

Po zdaniu matury i  otrzymaniu świadectwa dojrzałości w 2004 roku rozpoczął  studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno – instrumentalnym, kierunek  – instrumentalistyka , specjalność – gra na instrumencie akordeon w klasie prof. zw. dr hab. Joachima Pichury oraz asystentów dr Piotra Chołołowicza i dr Daniela Lisa. W roku 2010 zostaje absolwentem tejże szkoły uzyskując tytuł zawodowy magistra sztuki oraz otrzymując kwalifikacje zawodowe w zakresie pracy w charakterze solisty, w zespołach kameralnych, w orkiestrach: praca dydaktyczna w szkolnictwie muzycznym.

Krzysztof Bury (3)W czasie wszystkich lat nauki brał udział w wielu konkursach  rangi Międzynarodowej, Ogólnopolskiej oraz Regionalnej zdobywając m. in. 2 nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie  Muzyki Rozrywkowej – Konfrontacje w Częstochowie, 3 nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym  – Harmonia Viva we Wrocławiu i inne. Odbył niezliczoną liczbę koncertów w Polsce (m .in. Przemyśl, Sanok, Łańcut, Jarosław, Gorlice, Warszawa, Giżycko, Kotlin, Chełm, Częstochowa) jak i za granicą ( Norwegia, Szwecja, Dania, Włochy). W 2004 roku reprezentował Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu na Koncercie Dyplomantów w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie jako solista wraz z orkiestrą pod batutą Piotra Sułkowskiego wykonując Suitę J. Świdra. Odbył również szereg nagrań dla Telewizji Polskiej, Telewizji Toya, Radia Rzeszów ( m. in. „ Promocja młodych” – prezentująca najzdolniejszych uczniów i absolwentów Szkół Muzycznych Województwa Podkarpackiego).

Krzysztof Bury (2)Pracę pedagogiczną rozpoczął w 2011 roku ucząc gry na akordeonie w Niepaństwowych Szkołach Muzycznych I stopnia w Pruchniku, Radymnie i Jarosławiu. Od roku 2012 jest nauczycielem Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni, w 2014 roku podjął pracę w Szkole Muzycznej I stopnia w Kańczudze, a od 2015 również w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Pruchniku. W latach 2012 – 2017 uczniowie mgr Krzysztofa Burego zdobyli łącznie 194 osiągnięcia rangi Międzynarodowej (55), Ogólnopolskiej (37), Makroregionalnych (19) i Wojewódzkich (83) zostając Laureatami lub Wyróżnionymi w Polsce ( Mława, Gorlice, Sanok, Przemyśl, Słupca, Sochaczew, Suwałki, Puławy, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Oleśnica, Kluczbork, Leżajsk, Trzciana, Kraków, Kielce, Grudziądz, Czasław, Wieliczka, Jarosław, Jasło, Lublin, Sokołów Małopolski) jak i za granicą ( Berlin, Praga, Wiedeń, Ostrawa, Poprad, Belgrad). Otrzymali również m. in: Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego, Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego, Nagrodę Starosty Brzozowskiego, Certyfikat „ Najlepsi z Najlepszych Młodego Europejczyka” Gminy Dydnia,  Stypendium Burmistrza Pruchnika, Stypendium Burmistrza Kańczugi.

Skip to content